Bateria łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i pasująca do aranżacji wnętrza łazienki.

Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania

Baterie jednouchwytowe umożliwiają szybkie i bezproblemowe ustawienie temperatury oraz strumienia wody. Godne polecenia są baterie z termostatem, które umożliwiają ustawienie stałej temperatury. Osoby, które chcą ograniczyć zużycie wody, powinny zainwestować w perlator lub aerator. Są to sitka, dzięki którym zwiększa się ciśnienie wody, a strumień jest napowietrzony. Ogranicza to zużycie wody nawet do 60%. Coraz częściej w domach pojawiają się baterie elektroniczne, które wyposażone są w czujnik, który uruchamia strumień wody, gdy tylko włożymy ręce pod kran. Jeśli wybieramy baterię do wanny, to powinniśmy zwrócić uwagę na klasę przepływu. Im lepsza klasa przepływu, tym szybciej napełnimy wannę. Mniejsze znaczenie ma to przy bateriach umywalkowych czy prysznicowych.

Liczy się jakość

Wytrzymałe baterie łazienkowe posiadają wylewkę i korpus odlewane z mosiądzu, gdzie istotna jest jakość stopu. Możemy ocenić to na podstawie wagi. Im cięższa, tym jakość stopu jest lepsza. Podczas kupowania armatury łazienkowej powinniśmy też zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których wykonane są głowice. Najlepszym wyborem będą ceramiczne, które zapewnią nam bezawaryjne działanie przez wiele lat.

Bateria łazienkowa a aranżacja wnętrza

Przy zakupie baterii łazienkowej warto zwrócić uwagę na to, czy będzie pasowała do wystroju wnętrza. Można kupić zarówno gotowe zestawy, jak i skompletować armaturę łazienkową samodzielnie. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o tym, że ma ona nam zapewnić wygodę użytkowania. Powinna ona bezproblemowo zamykać oraz otwierać strumień wody. Pamiętajmy, że wygląd nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego wybierajmy znanych producentów, którzy dbają zarówno o funkcjonalność, jak i o wygląd swoich produktów.