kontakt
Płytki drewnopodobne - Lafaenza LE ESSENZE 1

Dzięki współczesnym możliwościom zdobienia zimne i twarde płytki ceramiczne mogą naśladować ciepłe drewno. Płytki te w najnowszych liniach wzorniczych do złudzenia przypominające jasny parkiet, drewno egzotyczne, posadzki o klasycznych wzorach, a także spękane, bogato usłojone i sękate deski. Naśladownictwo obejmuje nie tylko kolorystykę, ale także faktury i formaty charakterystyczne dla elementów drewnianych. Efekty, jakie można osiągnąć, robiąc podłogę z płytek ceramicznych przypominających drewno, są niezliczone. Podłoga może wyglądać jak wykonana z surowych nieheblowanych desek rodem z wiejskiej chałupy albo przeciwnie – naśladować wyrafinowane wzory pałacowych posadzek wykonanych z najszlachetniejszych gatunków drewna czy też parkiet na wysoki połysk.
Płytki drewnopodobne mogą być z powodzeniem stosowana tam, gdzie nie sprawdzi się drewno naturalne. To dobre rozwiązanie do łazienek oraz pomieszczeń kuchennych. Pamiętajmy, że są to dwa specyficzne wnętrza w których z reguły panuje podwyższona wilgotność powietrza. Płytki te nie absorbują wilgoci i są łatwe do utrzymania w czystości. Ich ciepła tonacja sprawia, że podłoga staje się przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu.
Jeszcze do niedawna płytki drewnopodobne były umieszczane wyłącznie na posadzkach. Jednak dziś bardzo często układa się je także na ścianach wewnętrznych. Drewnopodobna ceramika ścienna świetnie sprawdza się w niemal każdym, dobrze doświetlonym pomieszczeniu. Jej zastosowanie daje całkowicie nowe możliwości aranżacyjne i sprawia, że pomieszczenia zyskują ciekawy wygląd.
Pamiętajmy także, że płytki (w odróżnieniu od drewna) są odporne na działanie zmiennych temperatur. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe. Ceramika drewnopodobna efektywnie oddaje ciepło i nie ulega odkształceniom termicznym. Jej dużym atutem jest także odporność na ścieranie. Dlatego możemy je stosować w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach po których poruszamy się w twardym obuwiu. Płytka drewnopodobna dobrze sprawdzi się w korytarzu, salonie, a nawet na schodach zewnętrznych.
W naszej ofercie mamy aż 8 serii płytek imitujących drewno. Szczególną uwagę przyciągają płytki z serii Wood, Inedito oraz Le Essenze.

Adres sklepu

Imex Top 32 Sp z o.o.
ul. Grunwaldzka 303
80-314 Gdańsk

Kontakt

tel. 58 76 82 600
fax. 58 76 82 610
mail: imex@imextop32.com

Godz. otwarcia

pon-pt: 9:00 – 19:00
sob 10:00 – 14:00